MEDEMBLIK – Fractievoorzitter Tjeu Berlijn van Hart voor Medemblik wil dat de wekelijkse nieuwsbrief van de gemeente Medemblik wordt uitgebreid met meer kunst en cultuur van binnen de gemeente Medemblik. Nu worden enkel zaken als gemeentelijk nieuws, werken bij de gemeente, foto van de week, column van een raadslid en de activiteiten voor de aankomende week bekendgemaakt.

In de vragen aan het college schrijft Berlijn: In het collegeprogramma staat dat de gemeente meer zichtbaarheid wil geven aan de kunst en cultuur in onze gemeente. Zo kunnen we lezen op pagina 17 van het collegeprogramma: ‘Wij vinden het belangrijk dat kunst en cultuur voor iedereen toegankelijk en zichtbaar is. Wij zetten in op verbindende culturele activiteiten in de kernen, de gemeente en de regio.’
Niet alle aanpassingen hoeven geld te kosten. Het gaat ten slotte om een andere invulling van de nieuwsbrief. Wij zijn van mening dat de kunst en cultuursector onderbelicht is in de nieuwsbrief en zien graag dat er meer aandacht voor kunst en cultuur komt.
Zo wil Hart voor Medemblik o.a. weten:
- Hoe vaak is er overleg tussen culturele instellingen zoals musea en de gemeente?
a.Zijn er n.a.v. deze overleggen actie- en verbeterpunten?
b. Zo ja, welke en waar is al actie op ondernomen?
c. Zo nee, waarom is dit er niet? - Waarom krijgt de cultuursector niet permanent aandacht in de nieuwsbrief?
- Is het college bereidt de cultuursector wekelijks op te nemen in de nieuwsbrief? Bijvoorbeeld ‘musea van de week’ of ‘activiteit van de maand’.
a.Zo ja, wanneer zou dit kunnen?
b. Zo nee, waarom niet? - Hoe krijgen startende kunst- en cultuurorganisaties ondersteuning van de gemeente?
- Helpt de gemeente musea om een museumregister te krijgen?
a. Hoe ziet deze ondersteuning eruit?
b. Zo nee, waarom niet?