MEDEMBLIK – Op 17 maart is de Tweede Kamerverkiezing. Door corona verloopt die anders dan normale verkiezingen. De belangrijkste wijzigingen zijn:
- Vervroegd stemmen
Op maandag 15 maart en dinsdag 16 maart gaat een beperkt aantal stembureaus open voor vervroegd stemmen. Het vervroegd stemmen is vooral bedoeld voor kiezers die tot de coronarisicogroep horen. - Stemmen per brief als u 70 jaar of ouder bent
Kiezers die ouder zijn dan 70 jaar kunnen per brief stemmen. U hoeft dan niet naar een stembureau te komen om te stemmen, maar dit mag natuurlijk wel. - Coronamaatregelen op het stembureau
Op de stembureaus houdt u 1,5 meter afstand. Ook is het verplicht om een mondkapje te dragen.
De coronamaatregelen die op het stembureau gelden, volgen de dan geldende RIVM-richtlijnen. Dit geldt zowel voor zowel de kiezers als voor de stembureauleden, zodat u veilig kunt stemmen en werken op het stembureau. Alle benodigde beschermingsmiddelen zullen aanwezig zijn.
Maatregelen op de stembureaus:
- De stembureaus worden aangepast met looproutes, spatschermen en een aparte in- en uitgang.
- Bij de in- en uitgang staan zuilen met een handdesinfectiemiddel. Wij verzoeken u dan ook om uw handen bij binnenkomst en vertrek te ontsmetten.
- Iedere kiezer krijgt een eigen ‘rode potlood’ om te stemmen.
- Er is een extra stembureaulid aanwezig die ervoor zorgt dat er niet te veel kiezers in het stembureau aanwezig zijn en de materialen regelmatig ontsmet worden.
- Het gebruik van mondkapjes is verplicht.
U ontvangt uiterlijk 14 dagen voor de verkiezingen uw stempas op uw huisadres. Uiterlijk 4 dagen voor de verkiezingen krijgt u de kandidatenlijst thuisbezorgt. Hierop vindt u ook informatie over de adressen en openingstijden van stembureaus.
Reageer