MEDEMBLIK – Het CDA heeft in de nog niet officieel bevestigde uitslagen voor de Tweede Kamerverkiezingen 2,3% van de stemmen die zij in 2017 kregen moeten inleveren, een verlies waar volgens fractievoorzitter Ed Meester geen rekening mee was gehouden. Het CDA heeft zeker in West-Friesland een stevige campagne gevoerd maar ondanks dat is het CDA niet langer de derde partij van Nederland.

In een reactie op de verkiezingsuitslag zegt Ed Meester tegen Medemblik Actueel; ,,De verkiezingen hebben voor het CDA niet gunstig uitgepakt. Ondanks een in Noord-Holland groots opgezette campagne met goede, aanspreekbare kandidaten, heerst er na het verlies van 5 zetels geen opgewekte stemming onder de CDA’ers. Er is alles op alles gezet door talloze vrijwilligers en met een verlies had niemand rekening gehouden.
We moeten realistisch zijn, we feliciteren de winnaars en nemen ons verlies, maar ook het politieke leven gaat verder. We hebben nog altijd te maken met de coronacrisis en ook andere maatschappelijke vraagstukken verdienen de volle aandacht. Geen tijd om stil te zitten. Dat doen we hier niet en het CDA in Den Haag ook zeker niet.“