ANDIJK/HEERENVEEN – Vlak voor de start van de 1500 meter werd bekend dat de tegenstandster van Irene Schouten, Jorien ter Mors, zich had teruggetrokken wegens een rugblessure die zij bij de warming up op liep. Irene Schouten moest daarom alleen de 1500 meter schaatsen en het werd al snel duidelijk dat ze het een beetje liet lopen nu zij geen tegenstandster had om zich aan op te trekken.
Irene rijdt lager vandaag nog de massastart en heeft door zich niet leeg te rijden op de 1500 meter weer, net zoals vorig weekend, grote kans om de massastart weer te winnen. Al moet er deze keer wel rekening gehouden worden met meer tegenstand, de Canadese Blondin komt meer en meer in vorm en is een geduchte tegenstandster van Irene op de massastart.
Winnares van de 1500 meter werd de Amerikaanse Brittany Bow die net niet het baanrecord van Ireen Wüst afpakte, voor Antoinette de Jong en Ireen Wüst. Melissa Wijfje finishte op de 10e plaats, Irene Schouten zag zich bij de laatsten terug in de ranglijst op plaats 17.